Pokud inspekce potvrdí, že má Karel Kadlec na svědomí desítky vozů a že řídil opilý, ministr vnitra Milan Chovanec se ho chystá od policie propustit. A dokonce dostane i paragraf, který mu znemožní čerpat výsluhy. Chovanec přitom mimo službu postavil Kadlece už před rokem.

„Není možné, aby někdo tímto způsobem ohrožoval životy a majetek občanů a kazil tak pověst slušných policistů,“ uvedl Chovanec v tiskovém prohlášení.

„Nejde o první takový případ. Už na podzim loňského roku jsem postavil pana Kadlece mimo službu, a to až do vyšetření podezření, že už v roce 2015 spáchal nehodu pod vlivem alkoholu. Pokud nám GIBS potvrdí aktuální podezření ze včerejšího dne o dalším excesu pana Kadlece, okamžitě tohoto člověka propustím z policejního sboru,“ řekl Chovanec.

Kadlec naboural 52 aut, ale jako zázrakem nebyl nikdo zraněn. Policejní mluvčí Andrea Zoulová potvrdila, že podle svědků Kadlec několik lidí přímo ohrožoval.

Po lékařské prohlídce se ho reportér agentury Aktu.cz ptal, jestli si uvědomuje, že mohl někoho zabít, Kadlec nebyl vůbec schopen mluvit. „Rozhodně nemohl,“ vypadlo z něj. „Protože bych to nikdy neudělal,“ dodal.

V březnu 2015 mu policisté naměřili 1,45 promile alkoholu v dechu. Odběr moči a krve tehdy Kadlec odmítl. Celá kauza byla ukončena jako přestupek. Teď už se pouze o přestupek jednat nebude.