Jet na festival do Varů znamená zaplatit si hodně drahou dovolenou. I když bydlíte ve stanu za Vary na poli a každý den se klepete o to, aby vás nevyplavila voda, vyjde vás to vždycky dráž než last minute u moře. Jeden týden Varů se prostě nemůže rovnat jednomu týdnu koupání a all inclusive za hranicemi.

Taková je smutná skutečnost.

Kromě milovníků festivalu a přehnaně drahé zábavy se často najdou lidé, kteří sem jezdí pracovně a slyší povzdechy: „Ty se ale máš!“ ze všech stran.

Vážně?

10. Jediným a nejhlavnějším problémem je to, že nemůžete odjet. I když jste sami na pokoji a moc vás to nebaví, nechcete už chodit pít ani se courat po krátké kolonádě, prostě tu máte nějaké povinnosti a tenhle týden se pak zdá být nekonečným.

9. Euforie vás přejde za dva dny. Scénář je vždycky stejný. Přijedete do Varů, hned ten večer se zlejete z nadšení, že jste tu, druhý večer se zlejete z nadšení, že tu máte oblíbené kolegy či kamarády, třetí den vás to přestane bavit a začnete na Vary nadávat. Celý proces se každoročně opakuje, protože po návratu na to zapomenete a před festivalem se těšíte, jak na něj zase letos pojedete.

8. Opět zjistíte, že se zde vlastně vůbec nic zajímavého neděje. Vlastně se tu děje to samé, co se děje v Praze a kam nechodíte, protože se vám tam nechce.

7. Když jste tady, zajímá vás, co se děje v Praze a kam byste vlastně chtěli jít, protože to určitě bude zajímavější než tohle.

6. Ať už si s sebou zabalíte cokoliv a v jakémkoliv množství, vždycky zjistíte, že to je špatně.

5. Smluvíte si setkání se spoustou lidí a pak potkáte jen tři, protože většina jich buď po prvním dnu odjede, nebo je tu lapená stejně jako vy po celou dobu a schůzky odsouvá na později, až se nesetkáte nikdy.

4. Dojde vám, že nejzajímavější částí festivalu je slavnostní zakončení, kde se předávají ceny a které stejně vidíte v televizi.

3. Když mluvíte o Varech, vždycky si představujete, že jste vážený host a bydlíte v Puppu.

2. Když si představujete, že jste vážený host v Puppu, zároveň se zapřisáháváte, že byste nikdy natruc nešli do Becher's Baru, protože tam může jenom Bartoška a Geislerová s Macháčkem.

1. Jste opravdu v šoku z toho, kdo všechno a jaká šmíra se zde považuje za celebritu. A to i když jste v branži několik let a myslíte si, že už vás nepřekvapí vůbec nic.