Třiačtyřicetiletý Don Akim a třiatřicetiletá Rosanna Beckett z anglického Loewstoftu tvoří opravdu neobyčejný pár. Před několika měsíci se začali intenzivně věnovat kulturistice a nyní se jim podařilo získat tituly mistrů světa na jednom a tom stejném šampionátu – Miami Pro World Champions 2013. V St. Albans uspěli v konkurenci více než 200 atletů a nakonec zdvihli nad hlavu celkem tři trofeje.

„Většina porotců ani netušila, že jsme zasnoubení. Když jsme jim to řekli, zůstali stát s otevřenou pusou. Rosanna šla jako první a já byl v sedmém nebi, když oznámili, že vyhrála. Musel jsem sice čekat několik nervy drásajících minut, než jsem byl taktéž vyhlášen vítězem, ale stálo to za to,“ vzpomíná Don.

Don a Rosanna se poprvé setkali před osmi lety v nočním klubu v Norwich a okamžitě si vzájemně padli do oka. Oba často chodili do posilovny a začátkem letošního roku se propracovali až k profesionálnímu bodybuildingu. O šampionátu se dozvěděli náhodou na Internetu a rozhodli se na něj přihlásit.

Donald Akim zvítězil v kategorii Men's Muscle Model (třída A) a v kategorii Male Fitness Model (nad 40 let) získal druhé místo. Rosanna Beckett triumfovala v kategorii Female Ms. Bikini (vysoká třída B). V dohledné době se chtějí zúčastnit dalších závodů, včetně East Anglian Bodybuilding Championships. Posilování jim prý pomáhá upevňovat nejen svaly, ale i vztah.

„Když jsem já nebo Ros ve stresu, prostě vyrazíme do tělocvičny a hned se cítíme mnohem líp. Málokdy tam chodíme společně, protože někdo musí zůstat doma s naší malou holčičkou Carmen. Takže si jeden od druhého můžeme na chvíli odpočinout, aniž bychom se museli pohádat,“ směje se Don.