Její muž ji mlátil a pak uškrtil. Rodina zesnulé pianistky je šokována. Případ se odehrál minulý rok v říjnu.

Natalia za klavír usedla poprvé ve svých osmi letech a ve dvanácti už vydala své první album, které nahrála se symfonickým orchestrem v Petrohradu.

Díky svému obrovskému talentu se brzy proslavila a vyprodávala všechny koncertní síně v Londýně, New Yorku a Berlíně.

Její muž, osmačtyřicetiletý John Martin, také povoláním muzikant, začal mít velmi brzy po svatbě slávy své ženy dost. Nyní čelí obvinění z vraždy. Svou manželku uškrtil na jejich druhé výročí svatby.

Johnovi se podle soudu nedostávalo tolik pozornosti a úcty od Natalie, kolik chtěl, a tak se odhodlal k otřesnému činu.

„Jeho povaha je velmi výbušná a agresivní, jakmile není po jeho. Natalia si už několikrát na jeho nesnesitelné chování stěžovala,“ uvedl soud.

Neustále se hádali kvůli maličkostem. Uznání, kterého se dostávalo jeho ženě, mu pilo krev.

Jednou svou ženu dokonce vyhodil z domu jen kvůli tomu, že už ho nebavilo platit její účty za telefon.

Pianistka Natalia Strelchenko se seznámila s Johnem v roce 2010. Rok poté, co se nastěhovala do Manchesteru kvůli krachu jejího prvního manželství. Dvojice se do sebe bláznivě zamilovala. Navzdory tomu ale jejich vztah ideální nebyl. Z Johna bylo cítit napětí. Žárlil, když nebyla Natalia doma.

Žárlivost vygradovala do obřích rozměrů, když se jí začalo dařit a objížděla jeden koncert za druhým.

Hádky se stávaly pro Natalii čím dál více nesnesitelnější. Měla toho plné zuby. Od svého muže se odstěhovala. Tři dny před svou smrtí se vrátila zpět do jejich domu.

Klid v jejich domácnosti ale i tentokrát neměl dlouhého trvání. Johna neskutečně vytočil fakt, že Natalia na svých webových stránkách zveřejnila adresu, kde bydlí.

Pak se hodně pohádali a on odešel z domu. Šel se opít. Několik hodin se vůbec neukázal. Po několika pivech se ve značně podroušeném stavu vrátil zpět. Jeho nálada se po požití alkoholu ještě zhoršila.

Před tím, než svou ženu uškrtil, shodil ji ze schodů. Když se Natalia zvedla ze země, utíkala k sousedům pro pomoc. Zřejmě se jí ale nepodařilo nikoho najít, a tak John pokračoval ve svém běsnění dál.

Když později vtrhla policie do jejich domu, našla ho nahoře v ložnici. On se ale bránil a křičel, aby ho zastřelili. Všude byla krev. Natalia utrpěla vážná zranění neslučitelná se životem.

John Martin byl okamžitě zatčen. Na policejní stanici při výslechu uvedl, že si nic nepamatuje. Vzpomíná si pouze na to, jak se vzbudil na policejní služebně. Muž se hájil, že zabíjet nechtěl. Policisté také zjistili, že měl už v minulosti pletky se zákonem. Tehdy ale nebyl potrestán, protože byl nezletilý.

Hlavní soudní líčení za vraždu slavné pianistky Natalie Strelchenko se bude konat za tři týdny.