Smrt Moniky a Kláry Kramných a následné vyšetřování jsou momentálně nejsledovanějším případem Česka, ale hraje v něm roli spousta otázek. Například dosud stále chybí nejen motiv případné vraždy, ale i způsob, jakým byla provedena.

A vyšetřovatelé mají jasno, že Petr Kramný (36) má na rukou krev. Z vazby nebyl na základě stížnosti propuštěn a žalobce nepochybuje o tom, že v ní zůstane až do zahájení soudu. Policie pracuje s verzí, že svou ženu a dceru dělník z nošovické továrny zabil elektřinou, pro veřejnost je ale stále záhadou, jak to provedl.

Žalobce případu uvádí, že příčinu smrti nikdo nezveřejňoval po dohodě s vyšetřovateli, aby nebyl ovlivněn průběh kauzy, zapomíná se ale na to, že jako první zveřejnily výsledky egyptské úřady a ty s českou policií dle vlastního vyjádření nespolupracovaly. Jejich verze smrti byla ta, že obě ženy zemřely na otravu, a byla provedena pitva, jejíž závěry ale byly zveřejněny v egyptském vyšetřovacím spise.

A tam se jako smrtící látka uváděl kyanid, s touto verzí pracoval i advokát Keroles Ezzata Bashier, který v Egyptě zastupoval Kramného, když byl ještě držen jako hlavní svědek v turistické destinaci.

Buď se tedy jedná o naprosto účelné zmatení veřejnosti a médií, nebo se jedná o fatální chybu egyptských úřadů. Možné je, že se nakonec dozvíme ještě třetí verzi záhadného úmrtí.