Známého konspiračního teoretika Maxe Spierse našli mrtvého v bytě v Polsku. Do země se vydal proto, aby o mimozemšťanech promluvil na tamní konferenci. Před svojí smrtí měl podle svých přátel zvracet černou tekutinu a navíc svojí matce poslal záhadný vzkaz. Informoval o tom britský Daily Mail.

Jeho smrt je jedna velká záhada! Jeho matka i přítelkyně si myslí, že se zapletl s okultisty a kvůli nim musel podstoupit satanistické rituály. Jenže policie je jiného názoru. Tvrdí, že muž prý zemřel ve svých 39 letech přirozenou smrtí, přestože nebyla nařízena pitva. S tím se ale jeho rodina rozhodně smířit nechce. Navíc mělo jeho tělo ležet v bytě celou noc, než ho uklidili, a podle jeho přítelkyně a matky se s jeho ostatky zacházelo nedůstojně. „Policie i doktor odešli a nechali tam mého mrtvého syna ležet, mezi všemi těmi lidmi,“ řekla zoufalá matka britskému The Sun.

„S jedním z nich jsem volala a v pozadí jsem slyšela zvláštní věci,“ dodala. V telefonu prý slyšela, že se má někde kolem jeho těla položit mléko nebo česnek, květiny a ocet. Co to ale mělo znamenat, netuší. „Znělo to jako nějaké rituály. Satanistické rituály. A pak jsem zjistila, že jeho tělo se z toho domu dostalo až ráno,“ řekla.

S průběhem vyšetřování není spokojená ani Spiersova snoubenka. Prý ho ve varšavském bytě drželi násilím, chtěl utéct zpátky do Anglie a byl vystrašený. „Zavolal mi tajně, protože mu nedovolovali s nikým mluvit. Řekl mi, že na něm zkouší černou magii, aby ho přeprogramovali a zbavili démonů,“ řekla. Muž byl prý dokonce několik dní v bezvědomí, protože ho zdrogovali. Když spolu mluvili naposled, měl mít zastřený hlas, nedokázal artikulovat a byl mimo sebe.

Navíc matce před smrtí poslal záhadnou zprávu. „Tvůj chlapeček má problém. Pokud se mi něco stane, pátrej po důvodu.“ Co za jeho smrtí stojí, tedy ani po dvou měsících není jasné. Podle jeho matky se ale dostal do nějakého kultu satanistů. Jeho fanoušci si zase myslí, že věděl něco, co se někomu nemuselo hodit. Záhady kolem jeho smrti se ale pořád nepodařilo objasnit.