Jde to jako po másle. Český tým sice ve skupině čekají ještě dva zápasy, ale i kdyby je všechny prohrál, tak už s jistotou postoupí do čtvrtfinále. Rozhodlo se dnes proti Kazachstánu. Souboj s outsiderem sice nebyl snadný, ale nakonec z toho byly tři body za výsledek 3:1.

V první třetině jsme byli střelecky nejvíc aktivní a v 7. minutě nás poslal do vedení kapitán Plekanec. Kazaši hráli dobrý hokej, kvalitně bruslili a nebylo snadné si proti ním vytvářet jednu šanci na druhou.

Prostřední dvacetiminutovka skončila bez branek a tentokrát “nároďák” lehce vypustit závěrečnou část zápasu nemohl. Naštěstí hned v jejím úvodu navýšil naše vedení svou druhou trefou Tomáš Plekanec a dal tak týmu klid.

Kazachstán ale bojoval až do konce a pět a půl minuty před vypršením základní hrací doby snížil prostřednictvím Dawese. Outsider pak zkoušel i hru bez brankáře, ale prázdnou klec trefil 69 sekund před koncem Kousal a pečetil naši výhru.

Češi tak budou v závěrečných zápasech ve skupině hrát o to, aby nenarazili na nejlepší soupeře z druhé skupiny. Vyhnout se Kanadě nebo Finsku by určitě bylo hodně příjemné. Ještě nás čekají souboje s Dánskem a Švýcarskem.