Brněnský soudce Aleš Novotný čelí trestnímu oznámení za nesmyslně vysoký trest, který vyměřil řidiči, který vytlačil dodávku ze silnice.

Při nehodě nebyl nikdo usmrcen, přesto soudce rozhodoval, jako by šlo o nějakou bestiální vraždu. Řidič Martin Novák nakonec vyfasoval 15,5 roku. Později mu byl trest snížen na 6,5 roku. Jenže Novák do výkonu trestu nenastoupil, zemřel. Proč? Jeho rodiče tvrdí, že tělo Martina Nováka neuneslo vysoký trest, který mu Novotný napařil.

„Měl na něho vliv ten strašný stres. Byl to slušný kluk, který nebyl nikdy stíhaný, v životě nebyl ani u výslechu a najednou měl před sebou patnáct a půl let ve vězení se zvýšenou ostrahou, kde jsou normálně zavření vrazi. Těžce to nesl, bral léky, tišící prostředky a byl tam i nějaký alkohol, ale ne v extrémní míře. To, že z něj udělali alkoholika, je přehnané,“ uvedl pro iDnes.cz advokát rodiny Oldřich Ševčík.

Soudce Novotný čelí podezření, že své případy dostává nezákonným způsobem. O jeho konání se už zajímá i ministr vnitra Robert Pelikán. Pokud se ukáže, že soudce Novotný dostává své případy v rozporu se zákonem, bude to obrovský skandál – psali jsme ZDE.