Grznár na začátku minulého měsíce umístil na sociální sítě video, v němž se vyjadřuje k incidentu, při kterém muž v Chomutově zastřelil Roma. Ten najížděl dodávkou do zaparkovaných aut. „Dobrou věc udělal. Problém je v tom, že zk***ená česká justice ho bude posílat za katr, hrozný. A cikáni chtějí dělat nepokoje a vyhrožují jeho rodině. Jestli to udělají, tak pro ty cikány jedu do Chomutova a vyvraždím to,“ řek Grznár v kontroverzním videu, kvůli kterému ho policie obvinila.

"Ze spáchání přečinů násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a schvalování trestného činu obvinili dnes chomutovští kriminalisté muže ve věku 32 let z Plzně. Prostřednictvím veřejně přístupné počítačové sítě šířil videozáznam, na kterém sám vystupuje a schvaluje spáchání závažného zločinu vraždy na chomutovském sídlišti. Dále pak skupině obyvatelů na sídlišti vyhrožuje usmrcením,“ řekla nedávno policejní mluvčí Marie Pivková.

Extra.cz získalo dokument, v němž Grznárův advokát napadá obvinění, a to zejména kvůli tomu, že šlo o nadsázku. Na vyjádření se podívejte do galerie. Filip Grznár je stíhán na svobodě a hrozí mu šest měsíců až tři roky odnětí svobody. S největší pravděpodobností ale případ policie odloží, v nejhorším případě by mohl dostat podmínku.

Sám Grznár, který byl zaskočen tím, že se redakce k dokumentu dostala, věří, že vše dopadne v jeho prospěch. „Nechápu, jak jste tu stížnost získali, ale je v ní skutečně mé vyjádření. Dále bych tuto věc na pokyn svého advokáta nijak nerozmazával, je to zbytečné. Věřím, že se věci vysvětlí, jak byly myšleny,“ dodal Grznár.