Režisér Woody Allen (78) má na krku pořádný skandál. Jeho adoptivní dcera Dylan Farrow (28) jej obvinila ze zneužívání. Dívka se ze svých zážitků vypsala v dopise, který byl zveřejněn na blogu sloupkaře amerického listu The New York Times Nicholase Kritoffa.

Ke zneužívání mělo dojít v roce 1992. Sedmiletá Dylan si měla v podkroví domu hrát s bratrovým vláčkem a Woody jí měl strkat palec do pusy a pokládat svou hlavu na její nahý klín. „Když to udělal, šeptal mi, že jsem hodná holčička a že to bude naše tajemství,“ svěřila se Dylan, které měl Woody slibovat, že ji vezme do Paříže a udělá z ní hvězdu svých filmů. Režisér si prý vždy našel způsob, jak se jí intimně dotýkat, ale to, co se stalo v podkroví, popsala jako svůj nejhorší zážitek. Dylan se svěřila matce Mie Farrow, která celou věc dala k soudu. Allen Miu obviňoval, že své dceři vymývá mozek. Režisér ale nebyl nikdy obviněn ani odsouzen.

Dylan prý po tomto traumatu trpěla psychickými problémy, potýkala se s poruchou příjmu potravy, nesnesla doteky mužů a začala se sebepoškozovat. Čtyřnásobný držitel Oscara se roku 1997 oženil s adoptivní dcerou své tehdejší partnerky Mii Farrow Soon-Yi.