Kdyby se tato událost stala kdekoliv jinde než v Rusku, měli bychom problém jí uvěřit. Ale ona se v Rusku stala – takže je úplně jasné, že je to čistá pravda! Jistá internetová stránka nabízela zcela otevřeně a veřejně nájemné vraždy. Kdokoliv ji mohl na internetu najít, rozkliknout si nabídku nabízených služeb a objednat si něčí likvidaci. Provozovatelé webu se snažili vše zamaskovat za obecné formulace. Ani jejich prostřednictvím se jim ale nepovedlo utéct před ruskými úřady, které webovou stránku nedávno zablokovaly.

Nikde se nepsalo přímo o vraždě, kdepak. Web se prezentoval jako „skupina milých, upřímných a soucitných lidí, kteří rádi pomáhají“. A s čím že vám mohli pomoct? Např. v případech, když byste potřebovali někoho odvézt do lesa za město nebo kdybyste potřebovali s někým „lehce zatřást“. Podle úrovně služeb se odvíjela i cena. Zatímco cenová nabídka za zatřesení se pohybuje někde kolem 20 tisíc korun, za odvezení do lesa už skupina požadovala asi 100 tisíc korun. Provozovatelé stránky se chlubili kontakty na vrchní státní představitele. Takto ospravedlňovali to, jestli jejich činy jsou legální, nebo ne. Nikdo neříkal, že jsou legální, ale skupina se snažila zaručit to, že je nikdo nebude vyšetřovat.

Ruské úřady k našemu velkému překvapení službu zastavily. Nyní dokonce pracují na vyšetření celé kauzy. S největší pravděpodobností ale nedojde k rozuzlení, kdo stojí za touto netradiční službou. Jediná komunikace s jejími provozovateli byla možná prostřednictvím anonymního e-mailu, jako oficiální provozovatel webu pak byla vedena čínská firma a všechny internetové transakce firma prováděla z Moldávie. Podle všeho byl o nabízené služby v Rusku velký zájem. Jen za poslední měsíc, kdy byla stránka v provozu, ji navštívilo přes 24 tisíc lidí.