Současný umělec Lukáš Musil (Musa) se svým charakteristickým způsobem zmocnil prostoru Galerie Pro Arte, jejíž návštěvu tak proměnil ve výjimečný multimediální zážitek. Využívá k tomu kombinaci světelných objektů v zahradě, vytvořených ze starých hokejových plexiskel, a interiérové instalace, obsahující škálu výtvarných technik a platforem.

Autorovo experimentování s hranicemi vlastního uměleckého vyjádření představuje jedinečný komentář nejen k hokejovému prostředí, ale i celé společnosti.

Musa se narodil v roce 1984 v Praze. Po ukončení hokejové kariéry v juniorské reprezentaci ČR si postupně vybudoval pozici jednoho z nejznámějších tatérů na světové scéně. V roce 2015 připravila Alšova jihočeská galerie výstavu rekapitulující jeho dosavadní malířskou tvorbu. V současné době tvoří v Praze a Budapešti.

A kde můžete celou tuto jedinečnou výstavu Musa versus Jágr spatřit? Běžte se podívat do Galerie Pro Arte, kde jsou pro vás díla od Lukáše Musila připravena každý všední den od 17 do 19 hodin až do 18. března. Nenechte si to ujít.