Tak tohle nikdo jen tak nevymyslí. Dva kamarádi Joy Reynolds a Ben Medlock vymysleli něco, co teď používá několik set milionů lidí na celém světě. Na trh totiž přišli s aplikací, která tady ještě nebyla.

V roce 2008 všeho nechali, řekli si dost a vrhli do společného projektu. A risk přinesl úspěchy. Rozhodli se vyvinout aplikaci pro mobilní telefony, která vám usnadní psát zprávy. Jmenuje se SwiftKey keyboard, tedy rychloklíčovací klávesnice, a ušetří vám spoustu času. Nemusíte esemesky cvakat tak dlouho. A jak to celé funguje? Úplně jednoduše.

Tato aplikace je totiž velmi inteligentní. Naučí se vaše vyjadřovací návyky a slova pak ve zprávě dokončuje za vás. Aplikace je dostupná pro Android i Apple a podporuje až sedm řečí. Aplikace SwiftKey byla nejstahovanější aplikací ve 47 zemích. A to už je tedy pořádný gól!

Joy a Ben ale myslí do budoucna a svůj projekt prodali společnosti Microsoft. A to za neuvěřitelných 174 milionů liber, to je více než šest miliard korun. Takže chlapci jsou pěkně za vodou a jejich nápad s aplikací do telefonu se jim náramně vyplatil. Ale i tak jejich příjem nekončí. Se společností nadále spolupracují na dalším vývoji aplikace.