„Pavle, musíš k tomu něco říct, Pavle, všichni čekají, jak se vyjádříš, Pavle, hlavně neurážej pořadatele a pozor na invektivy vůči VŠE, nebo na tebe podají trestní oznámení…“ Bože, kolik vět od svých spolupracovníků v eXtra.cz ještě uslyším ke kauze Miss VŠE a twerking pod taktovkou eXtra. Ke kauze, které vůbec nerozumím.

Tři dny se přední tuzemská média a za nimi v závěsu echt tuzemské feministky pohoršují nad tím, že finalistky Miss nějaké vysoké školy musely v rámci námi organizované disciplíny vrtět zadkem.

Bylo to ten večer, Ševčík, děkan jejich alma mater, rozšafně a zjevně s virózkou vylezl na jeviště, pogratuloval děvčatům, že „to těm Ruskám nedarovaly“ (3 z finalistek byly ze zemí bývalého Sovětského svazu), a šel si dál k baru představovat, jaké by to asi s vítězkou bylo, zatímco já si mohu u libovolné benzínky koupit Annonci a z ní si objednat coby kurvy pět jeho studentek, se kterými si za deset tisíc uspořádám doma orgie, a ještě mi zbydou čtyři stovky na to, abych si u toho udělal pomocí modrého majáčku diskotéku.

Co kdybych se kvůli přizdisráčskému chování Ševčíka, který se nad úrovní večera a našeho twerku pohoršoval a následně v kooperaci se zbytkem vedení zarazil pro příště Miss pod hlavičkou VŠE, domluvil s Krytinářem (miluje sex) a každý den mu během prosince předhodil v redakci eXtra jednu kurvičku – studentu VŠE, večer co večer jinou, a nad ránem bych jí přidal litr, aby upřímně odpověděla na otázku, zda ji víc pohoršuje twerking, chování Ševčíka v soukromí, nebo to, že mi musí prodávat svou passy, aby měla na učebnice?

Soutěže Miss nejsou ničím jiným než přehlídkou masa. Kozy, kozy, zadek, zadek. Copak nás něco jiného zajímá? Copak drtivou většinu diváků v klubu, kde se akce konala, zajímalo na studentkách pana Ševčíka něco jiného než představa, jaké to je, s nimi píchat?

V zemi, kde prezident lže o své dceři a pak v rádiu několikrát zopakuje slovo kunda, mám vyčítat našemu marketingu, že si dovolil o půlnoci na jakési soutěži vysokoškolaček, které někdy krom indexu od společnic nedělí vůbec nic, nechat finalistky soutěžit v twerkování? Tanci, který si podmanil mladé za oceánem, kde je ještě populárnější pole dance neboli tanec u tyče, kterému se tam věnuje tři tisíce sportovních klubů? Copak ty holky někdo nutil? Copak nám někdo dal podmínky toho, co ještě můžeme a co ne? Copak vrtění zadkem o půlnoci v tanečním klubu ještě někoho dnes doopravdy pohoršuje?

Naše obchodní oddělení atakují klienti eXtra, kteří se ptají, zda umíme podobně zviditelnit i jejich event. V životě jsem o Miss VŠE neslyšel, a jak jsem pochopil, kvůli včerejšímu zrušení show ani neuslyším. Hodnotu marketingové kampaně, kterou jsme pořadateli akce odvedli, odhaduji na osm set tisíc až jeden milion, a to ještě není u konce. Nevím, co k tomu říct víc, než že jsme odvedli sakra dobrou práci a že upřímně lituji každého, kdo se nad celou věcí pohoršuje. Ba co víc, vůbec nechápu, co strašného je na tom, že studentky vysoké školy kroutí v rámci soutěže zadkem.

Proč se musím k něčemu podobnému vyjadřovat? Proč to řeší prestižní tuzemská média? Proč feministické hysterky, které v životě neměly sex, natož aby měly možnost v podobné soutěži uspět, někdo s jejich pindy poslouchá?

Že ta soutěž skončila, je pro nás také super, protože se o tom bude ještě chvíli mluvit. Její hrob budiž mementem přizdisráčství vedení školy, pod jejímž logem se konala a jejíž studentky-akademičky mohou zřejmě o titul Miss do budoucna soutěžit jen cudně, nebo radši vůbec, ostatně přesně o to ti, co si zaplatili vstupné letos, stáli.

Jděte do prdele, pane Ševčíku a vy všichni pokrytci, co se dohadujete nad tím, co je ještě důstojné a co už ne. Co moralizujete nad něčím, co je nejen při podobných příležitostech standardem, ale co je vzdálené tomu, co mohu od studentek VŠE dostat kdykoli, když si jen trošku připlatím.

Pane Ševčíku, jste to především vy, kdo nedávno poškodil dobré jméno školy, či co jste to napsal do té tiskové zprávy. My jsme svůj úkol, tedy zaujmout na akci, zvýšit povědomí o ní a oživit večer, splnili na jedničku. Vy a vaše instituce jste selhali na celé čáře.

Za víc mi nestojíte. Na rozdíl od vašich studentek, se kterými bych se rád ještě v budoucnu setkal. Kunda sem, kunda tam, znáte to…

Pavel Novotný

Šéfredaktor eXtra.cz