Příprava světové premiéry thrilleru Ghoul v Česku i příprava americké premiéry byly pro Petra Jákla až dosud naprostou prioritou. Z jeho pracovního vytížení ho ale nečekaně vytrhla nemoc manželky Romany, kterou postihl těžký zápal plic.

„Manželka má vysoké horečky a léky zatím moc nezabírají, je velmi vyčerpaná. Původně měla být s holkami na horách. Teď budeme rádi, když si s dětmi stihneme aspoň zabruslit, než nám prvního března zavřou jejich oblíbené kluziště. Když se totiž ledová plocha v Europarku otvírala, byla pro změnu nemocná Sofinka," popsal Petr aktuální situaci.

Přípravy na premiéru svého filmu, která se koná už 26. února, těsně před startem zanedbávat nemůže, takže péči o děti převzali rodiče Romany. „Holčičky odjely s babičkou a dědečkem do Rodova. Moc se těšily, že si tam příští týden užijí jarní prázdniny, tak si to trošku prodlouží,“ dodává Petr unaveným hlasem.

„Jeho poslední dny jsou šílené. Kromě strachu o Romanu, aby neměla komplikace, běhá kolem příprav na premiéru Ghoula v Česku i v Americe. Je osmnáct hodin denně v zápřahu, pracuje dlouho do noci,“ řekl zdroj z Petrova okolí.

Podle prvních ukázek z filmu se dá ale očekávat, že Ghoul bude naprostá pecka a veškerá práce dnešních dní se Petrovi jistě vrátí.