Je to více jak dvacetiminutové video, které by snad dostalo Oscara za kameru a za triky, až na to, že v něm upálili zaživa člověka a ještě k tomu jako zvíře v kleci. Vražda jordánského pilota Moaze al-Kasasbeha (†26) byla dokonce označena za „pornografii krutosti“ a tenhle výraz to naprosto vystihuje.

S videem si totiž vyhráli a dovedli ho k dokonalosti, proto je nesnesitelné se na něj dívat. Navíc sám Moaz v něm působí, že o sobě nemá ani ponětí, ale to nijak nesnižuje jeho hrůznost.

A Islámský stát nyní potvrdil, že pilota opravdu zdrogovali. Před popravou do něj píchli silnou dávku sedativ, proto se Moaz chová cestou na smrt jako ovce a hledí kolem sebe nepřítomným pohledem, jako by byl ve snu.

Nejspíš mu vůbec nedocházelo, co se děje nebo co bude následovat, nepokouší se ani o útěk nebo odpor. Jestli se tímhle snad IS omlouvá za to, co provedl, a snaží se pročistit si karmu tím, že vojákovi píchl drogy, aby nevěděl, že jde na smrt, a tolik netrpěl, pak je to doslova urážející prohlášení, které jejich činy rozhodně nesmaže nebo nezmírní.

Video jsme zhlédli celé a je jasně vidět, že pilot skutečně umíral ve velkých bolestech a jeho vrazi si to ještě užívali.