Jeptiška, která byla držena v kostele útočníky z Islámského státu, uvedla, že vrazi přinutili faráře kleknout a potom mu uřízli hlavu. Vše si natáčeli na video a jeptišky se na tu hrůzu musely dívat.

Osmašedesátiletý farář Jacques Hamel kázal v kostele více než 50 let, a tak ho všichni hodně dobře znali. V úterý ráno ale neměl v kostele vůbec co dělat. Zaskakoval jenom za jiného faráře, který byl na dovolené. A zaplatil za to životem.

V kostele byly ráno jen tři řádové sestry a pár věřících. Útočníci vtrhli do kostela a drželi je jako rukojmí. Jedné jeptišce se ale podařilo z kostela utéct a zavolala policii. „Najednou tam byli. Zabrali to tam a mluvili arabsky. Viděla jsem nůž. Rychle jsem utekla, když napadli otce Jasquese. Nevím, jestli si vůbec všimli, že jsem utekla,“ řekla po incidentu jedna z jeptišek.

„Donutili si ho kleknout, on se snažil bránit a tak to celé začalo,“ řekla sestra Danielle. Celou vraždu si teroristé natáčeli na video a před oltářem pronesli v arabštině něco jako kázání. Teroristé Islámského státu měli u sebe kromě nožů ještě atrapu výbušniny a nefunkční pistoli.