Tělo patnáctileté dívky našli kriminalisté v sobotu ráno nedaleko teplického lesoparku. Vrah ale zřejmě nikdy nebude potrestán, je mu totiž jen 14 let.

„Podezřelý z provinění vraždy byl zadržen v pozdních večerních hodinách v Teplicích a byl umístěn do diagnostického ústavu. Ve věci budou provedeny potřebné vyšetřovací úkony. Vzhledem k tomu, že osoba je mladší 15 let, není tedy trestně odpovědná, bude věc odložena,“ uvedla pro TN.cz policejní mluvčí Jana Slámová.

Policisté nechtějí o případu podávat žádné další informace. Prý s ohledem na rodinu oběti i s ohledem na věk pachatele. Svědci ale tvrdí, že dívka a chlapec spolu chodili, ale osudný den se pohádali.

„Nezasloužila si umřít. Byla moc hodná, i když jsme se pohádali. Nevidím jediný důvod, proč musela zemřít tak mladá. Měla toho hodně před sebou. A ohledně toho chlapce. Toho taky znám osobně. Byl tichý, milý a neškodný. Ale měl špatnou psychiku. Je hrůza, že udělal něco takového. Když jsem to zjistila, tak jsem tomu nemohla uvěřit, že by to on mohl udělat. Nikdo by to do něho neřekl. Ale byl na tom hůř, než jsem si myslela,“ uvedla pro TN.cz dívka, která osobně zná vraha i mrtvou dívku.

TV Nova také upozornila na to, že chlapec se dopustil závažného činu už před rokem, když mu bylo 13 let. To do výtahové šachty hodil svého kamaráda – také kvůli hádce. Klučina pád z třetího patra jako zázrakem přežil.

O rok později se ale už čtrnáctiletému děcku povedlo vraždit. Web Blesk.cz v neděli uvedl, že klučina, který se hlásil k hnutí EMO, obdivoval Adolfa Hitlera a zřejmě byl psychicky narušený. „Jsem nemocný, stres, chce to klid. Lovím je jak velryby, ta děvka je můj Moby Dick,“ uvedl na Facebooku klučina, který si také rád hrál na prokletého básníka.

Kdo tyhle vraždící dětičky, na které zákon nedosáhne, zastaví?