A není těžké uhádnout, o koho se jedná.

Jaromír Jágr je stále nejlepším českým útočníkem, střelcem i hráčem v celé NHL, a tak o něj logicky stojí i nová reprezentační garnitura.

A podle vyjádření Jandačova realizačního týmu bude záviset jen a jen na něm, zdali ještě bude mít chuť rvát se za národní tým a zkrátit si i jindy pečlivě piplanou přípravu.

Věřme, že se nakonec rozhodne si ještě jednou navléct kultovní číslo 68 a rvát se i v prostředí, kde mu to tolik sedí.

A jak vypadá původní nominace?

Brankáři: Petr Mrázek (Detroit/NHL) – Kometa NHL a pravděpodobně jasná jednička výběru. Ondřej Pavelec (Winnipeg/NHL) – Tak trošku šok. Letos byl neustále zraněný a jeho forma nevypadá nijak závratně. Skousne roli trojky? Michal Neuvirth (Philadelphia/NHL) – Tady není o čem diskutovat. Philadelphský Rocky září a stává se jedničkou ambiciózních Flyers. Dvojka jak víno!

Obránci: Andrej Šustr (Tampa Bay/NHL) – Krásný příběh kdysi podceňovaného borce, na kterém by teď měla stát naše defenziva. Český Chára si to ale zaslouží. Roman Polák (San Jose/NHL) – V necelých třiceti letech je nejzkušenějším českým bekem. V repre zatím moc nezaujal, takže má nejvyšší čas ukázat svoje umění. Radko Gudas (Philadelphia/NHL) – Tenhle hipster drsňák může být českým trumfem. Bude to řezat hlava nehlava a v NHL z něj už teď mají soupeři plné gatě! Michal Kempný (Omsk/KHL) – Kdo to je? To si říkají nejen čeští fanoušci, ale hlavně zahraniční soupeři. Má z něj být nový Židlický, tak uvidíme, co je na tom pravdy.

Útočníci: Jakub Voráček (Philadelphia/NHL) – V éře po Jágrovi má být právě on největší českou oporou. Na posledním MS se rázně přihlásil o slovo. Dostojí tomu i tentokrát? David Krejčí (Boston/NHL) – Momentálně vede bodování Bruins i všech českých hráčů. Konečně by měl dorůst i do roli lídra repre, které se dříve zříkal. Ondřej Palát (Tampa Bay/NHL) – Letos se mu tolik nedaří, ale rozhodně si můžete být jistí, že nic nevypustí a bude potit krev. Tomáš Hertl (San Jose/NHL) – Kdekdo ho už odepisoval, ale on se obdivuhodně zvedl a momentálně patří k nejlepším útočníkům celé NHL. Nový Jágr? Proč ne! Tomáš Plekanec (Montreal/NHL) – Bude z něj opět kapitán? Předpoklady na to má. David Pastrňák (Boston/NHL) – Benjamínek našeho výběru, který ale už nyní ukazuje, že může patřit k budoucím hvězdám hokeje. Martin Hanzal (Arizona/NHL) – Drtič, borec, který to tříská do branek i okolo nich. Připomíná Dopitu v jeho nejlepších letech. Michael Frolík (Calgary/NHL) – Tohohle borce čekal asi málokdo. Čekal se spíš Hudler, ale je vidět, že mu trenéři věří. Zvládne tlak? Vladimír Sobotka (Omsk/KHL) – Nejlepší český hráč mimo NHL. V Rusku dospěl v lídra a stejnou pohodu chce přenést i na SP.