Už dnes je lidský mozek třikrát větší než u našich předků a se stále rapidně stoupajícím technologickým vývinem se bude muset i naše tvář přizpůsobovat všem high-tech novinkám, které se i jednou nejspíš stanou součástí lidského těla.

Jak budou lidé vypadat v daleké budoucnosti, samozřejmě zajímá i vědce, kteří si stejnou otázku kladou pořád dokola a snaží se na základě matematických výpočtů vytvořit budoucí lidskou podobu. O něco takového se pokusili teď nedávno vědci z Washingtonské univerzity a vytvořili snímky přibližné podoby lidí za nějakých sto tisíc let.

Mozek se samozřejmě bude nadále zvětšovat, ale tváře se hodně přizpůsobí životu v temných místech. To proto, že lidé už nebudou (jen) na Zemi, ale osídlí planety, kde nebude tolik slunečního světla. Nejvýraznější změnou evoluce projdou oči, které se stanou obrovskými a budou mít i nějaké funkce navíc. Dnes by si to lidé mohli představit jako technologii ze sci-fi filmů jako Robocop, Terminátor nebo Google glasses, tedy chytré komunikační brýle.

Pokožka se stane tmavší v důsledku pigmentace jako ochrany proti UV záření, nosní dírky se rozšíří, aby nabíraly více vzduchu, a vlasy budou hustší, aby zadržovaly na chladnějších planetách teplo. Plození potomků pak bude probíhat podle selekce DNA. Rodiče si budou moct vybrat podobu dítěte ještě před narozením a „nastavit“ třeba barvu očí nebo vlasů.

Z čehož vyplývá, že se na to můžeme jedině těšit, protože budeme nejen chytřejší, ale hlavně krásnější! Kdopak by netoužil po hustých vlasech a velkých očích!