Podle pravidel Facebooku děti mladší třinácti let nemají mít svůj vlastní profil, ale jak je vidět, tak to v reálu zas až tak neplatí. Jak by jinak bylo možné, že malá dcera Vlaďky Erbové Viktorka už v pohodě surfuje tam, kde ještě nemá co dělat? Ví maminka o tom, že si ji tam může vytipovat třeba i zvrhlík? Bohužel by to nebyl ojedinělý případ.

Možná že se malá Bahenská chtěla vytáhnout před spolužáky ve škole a ukázat, že ona je dospělejší než její vrstevníci. Nebo se také může jednat o podvrh a někdo se za modelčinu dceru jen vydává. Ale proč by to ten dotyčný dělal? A kde by vzal její rodinné fotky?

Maminka by si s ní určitě měla promluvit o tom, jak je nebezpečné se ve virtuálním světě pohybovat. Nejde jen o úchyly, kteří se na internetu pohybují, ale může se stát i obětí kyberšikany, kdy si ji někdo může vyhlédnout a ona se stane terčem jeho nechutných útoků.

I odborníci se shodují na tom, že by se děti v tomto světě neměly pohybovat. A když už není zbytí, tak alespoň pod dohledem rodičů.

Psycholog Václav Mertin v tom má každopádně jasno. „Rodiče mají právo vědět o tom, kde zhruba se na webu jejich děti pohybují. Podle něj se mohou rodiče potomka, zvláště pokud je na webu nováčkem, dovolit, poprosit ho, zda by jim svůj webový profil neukázal – a nabídnout mu například pomoc s nastavením soukromí. Ale u menších dětí bych vůbec nedoporučoval si nějaký profil zakládat. Nemusí zabránit tomu, aby se nestaly obětí šikany či pedofila,“ dodal odborník.

Vlaďko, jestli jsi o tom nevěděla, tak je nejvyšší čas si s Viktorkou o tom nebezpečí promluvit a tyhle nebezpečné zábavy radši zatrnout.