Litvínov a Kometa Brno jsou jediné dva kluby hrající nejvyšší soutěž, které nemohou nikdy získat titul, avšak vědělo se to pouze o Kometě. Teď už je zřejmý i zbytek.

Pátý zápas, ve kterém byl Litvínov milimetr od titulu, jasně ukázal, že litvínovští fanoušci i hokejisté už už stahovali kalhoty před brodem, který zjevně neexistuje. Kdyby totiž Litvínov měl titul získat, tak ho získal, ale to, co se v onom utkání dělo, jasně ukázalo, že ač to zní neuvěřitelně, není HC Vervě Litvínov, oddílu se sedmdesátiletou tradicí, titul prostě souzen a hotovo dvacet.

Další problém navíc představuje zásadní fakt týkající se vodohospodářství.

V Litvínově krom toho, že nikdy nemohou být mistři už z principu, totiž není brod!

Jak nám sdělil Přemysl Rada, člověk mimořádně blízký povodí Ohře, které sídlí přímo v nikdy neextraligové baště hokeje, nemá skutečně město místo, kde by šlo řeku v pohodě přebrodit: „Brod jako takový tu není, hladina řeky se dost mění, ale místo, kde se lze celoročně přebrodit, označit v intravilánu Litvínova z geologického a vodohospodářského hlediska nelze.“

Souběh dvou faktorů, tedy že HC Verva Litvínov není titul souzen, a navíc tam nemají brod, tedy logicky znamená, že nemá cenu stahovat kalhoty a v kotli Litvínova na titul vůbec pomýšlet. Je to strašné, když zdejší klub dal nároďáku tolik legend, z nichž Martin Ručinský dnes po zápase ukončí extraligovou kariéru, ale nedá se nic dělat, v Litvínově se s tím musejí smířit a v Třinci mohou slavit!

Věděli jste, proč Kometa Brno nikdy nevyhraje extraligu? Pokud ne, můžete si o tom přečíst zde!