Jiné vysvětlení středečních událostí, souvisejících s charitativním večerem Shoes 4 Live, nás totiž nenapadá.

Celosvětová organizace, která sbírá boty pro chudé, pořádala prostřednictvím České asociace fotbalových hráčů charitativní večer s dražbou fotografií Ondřeje Pýchy. Výtěžek a hromada kopaček a dalších bot, které darovali Tomáš Ujfaluši, Vladimír Šmicer a další hvězdy, jdou na podporu chudých dětí v rozvojových zemích.

Aukci přislíbila, samozřejmě bez nároku na honorář, odmoderovat Gabriela Partyšová (36), která je teď náhodně zamilovaná do miliardáře, takže na nějakou tu tisícovku aktuálně koukat nemusí.

„Dvě hodiny před akcí nám poslala esemesku, že se jí udělalo strašně špatně a nemůže, a pak už nebyla na telefonu, byli jsme zoufalí. Tohle se fakt nedělá, jsme si totiž jistí, že se jen vymluvila, a to fakt v tu nejhorší chvíli. Nikdy nikdo nás takhle nezklamal a nepodrazil,“ řekla eXtra.cz jedna z pořadatelek, již nakonec „zachránila“ na poslední možnou chvíli modelka Inna Puhajková, která přijela situaci zachránit a večer proběhl tak, jak si děti v Africe zaslouží, tedy dobře a s pěkným výtěžkem.

My mezitím zapátrali, co se nebohé Partyšové stalo, protože ji známe a víme, že by nějakého podrazu nebyla schopna, a hlavně, tohle by neudělal ani ten největší amatér. Zjistit se nám to nepodařilo, moderátorka zřejmě tají klinickou smrt nebo lepru, co jiného by jí bránilo po omluvě nedokázat ani zvednout telefon či jakkoli reagovat.

V souvislosti s incidentem je však zarážející fakt, že Partyšová, nebo někdo, kdo se za ni vydával (či koho za ni vydávala Nova), ve stejné době v budově televize předtáčela včerejší „živé“ vysílání pořadu Prásk!

Uvažujeme-li, že Gabriela je poctivá žena, která by děti v Africe nezklamala, když to slíbila, a že přítomnost „Partyšové“, a to bez známek nemoci či smrti, máme od mimořádně dobře informovaných zdrojů potvrzenou, navíc včera v Prásku! fakt byl někdo, kdo vypadal úplně stejně, nabízí se jen jedno řešení.

Pořad moderovalo její dvojče Rebeka, o kterém nikdo neslyšel od roku 2005, kdy Josef Kokta, exmanžel jeho (dvojčete, ne Kokty) sestry, začal chudnout a Rebeka ukončila pěveckou kariéru a zmizela, aniž by mohla být nahrazena Partyšovou, která zpívat, na rozdíl od ségry, neumí.

Vyjádření Gabriely Partyšové se nám získat nepodařilo, ostatně získejte vyjádření někoho, kdo je zřejmě na smrtelné posteli nebo v pekle, pardon v nebi. Vyjádření Rebeky se nám žádné nepodařilo získat už deset let. Nova mlčí.

A Rebeka zřejmě žije!