Quasimodo měl smůlu na páníčka, a tak se ocitl v útulku. Chybí mu na zádech pár obratlů, ale to není příčinou jeho bolesti. Záda se totiž nějak nedají chirurgicky opravit. Podíval se na něj i odborník na genetiku z Univerzity v Kalifornii, který studuje jeho krev a snaží se zjistit, co způsobuje syndrom krátké páteře.

Kvazi sice nemůže otočit hlavu, ale to nemá vliv na jeho každodenní činnosti a běhání. Je v kondici a přesně ví, jak se má k člověku přitulit, aby si mu mohl lehnout na klín. Ovčák má za sebou už několik operací.

Specialista mu musel také vydezinfikovat ránu, kterou měl na krku, a kromě toho ho ještě vykastrovali. Teď ho čeká ještě léčba ocasu, ve kterém má šroub. Ovčák si po tom všem, co si prožil, pořád užívá života a je šťastný.

Quasimodo je jedním ze 14 známých psů na světě, kteří trpí stejným syndromem. Na Facebooku vznikla jeho stránka, aby se lidé dozvěděli o jeho zdravotním stavu a dostal se do povědomí jako pes s krátkou páteří. K dnešnímu dni už má přes 52 000 fanoušků. A to mu byla stránka založena teprve před pár dny.

„Quasimodo je tak trochu jiný pes,“ řekla Sara Anderson z útulku v Minnesotě. „Jeho tělo je zdeformováno, takže má všechny orgány namačkané na břiše,“ dodává. Ta ho ale miluje, protože je prý úžasný.

Narodil se jako odlišný, ale snaží se to nevnímat. Chce se zalíbit lidem, kteří mu podají laskavé ruce a otevřou mu své srdce. Nemusí být nejkrásnější, ale jeho srdce je obrovské. Je jedním z nejkrásnějších stvoření na světě.

Sara také dodává, že dočasná pěstounská rodina ho pojmenovala po známém hrbáčovi z Notre Damu – zvoníkovi od Matky Boží. „Kvazi je náš hrdina, on má takové vlastnosti, které tady všichni obdivujeme,“ říká. Podívejte se na video!