Chtěla se vyrovnat své o dva roky starší sestře Becky a málem zemřela. Její sestra se jí totiž často posmívala, že je tlustá. Dělala si z ní legraci a Courtney to moc mrzelo. Nakonec si to vzala k srdci a začala se sebou něco dělat. Jenže tím nejhorším způsobem, kterým mohla.

Najednou spolu sestry začaly soutěžit o to, která bude mít lepší postavu a která z nich bude hubenější. Courtney snědla jenom 350 kalorií denně a ještě k tomu svoje zesláblé tělo huntovala šest hodin ve fitku. V 15 letech vážila 32 kilogramů a propukla u ní anorexie.

„Soutěžily jsme spolu, která bude hubenější. Becky si pak uvědomila, že to, co děláme, je nebezpečné. Jenže já jsem zašla hodně daleko, chtěla jsem zhubnout ještě víc,“ řekla Courtney. „Když jsem se viděla v zrcadle, přišla jsem si tlustá. Bylo mi z mého těla zle,“ dodala.

Jenže to bylo ještě horší. Nakonec se dostala do stadia, kdy nejedla vůbec nic. Její rodiče vůbec netušili, co se děje, protože nejsou ten typ rodin, který každý den večeří společně. Becky si nakonec uvědomila, co provedla a že její sestra tak může zemřít. Jenže Courteny neměla o žádnou pomoc zájem. Obviňovala Becky, že za to, co se jí stalo, může ona.

V roce 2007 vedení školy donutilo dívku jít do nemocnice. Kontaktovali rodiče a sociální pracovníky a Courtney nastoupila léčbu. Díky podpoře sestry vše zvládla a jejich vztah to v závěru jenom posílilo.