Na novozélandskou pláž Bay of Plenty byla vyplavena hnijící zdechlina záhadně vypadající „mořské obludy“. Elizabeth Ann se uhynulé zvíře podařilo nafilmovat a pořízená videa následně zveřejnila na serveru YouTube.

„Může někdo zjistit, co to je? Má to obrovskou hlavu, zuby a primitivní ploutve. Zdá se, že je to dlouhé asi 9 metrů, ale spodní část těla byla poškozena… pravděpodobně v důsledku útoku nějakého dravce,“ píše Ann v popisu videa.

U dalšího videa uvedla: „Obrovský mořský tvor vyplavený po bouři. Něco ho ve vodě napadlo. Místní obyvatelé netuší, co to je, i když nález podnítil řadu diskuzí.“

Spekuluje se, že by mohlo jít o dosud neznámý druh krokodýla obývajícího slané vody, obří murénu, delfína nebo dokonce dinosaura. Fotografie tohoto tajemného tvora pochopitelně byly odeslány i odborníkům z několika vědeckých institucí. Jeden z nich – specialista na mořské savce Anton van Helden – tvrdí, ploutev „příšery“ je velmi podobná ploutvi kosatek, které se v okolí Bay of Plenty běžně vyskytují. Za účelem potvrzení či vyvrácení této hypotézy se nyní provádějí další testy. V redakci ale doufáme, že o kosatku nejde a že se skutečně podařilo objevit nový živočišný druh.