Kutná Hora jako francouzské městečko Issouden nebo pražské ulice a náměstí Starého Města a Malé Strany v roli revoluční Paříže. V nové komedii Návštěvníci 3: Revoluce budeme mít pocit, že se na návštěvu vracejí staří známí kamarádi. Středověkého rytíře na cestách časem opět hraje Jean Reno a jeho prostořekého sluhu Christian Clavier. Hlavním důvodem hřejivého pocitu důvěrného setkání je ale fakt, že pokračování kultovní komedie Návštěvníci se z drtivé části točilo u nás v České republice.

Středověký rytíř Godefroy de Montmirail a jeho oddaný sluha Jacquouille jsou chyceni v labyrintu času, který je nakonec vyplivne do vzrušující doby epochálních dějinných změn a převratů. Do doby Velké francouzské revoluce. Kromě nepochopitelných pořádků musí oba čelit i svým potomkům. Extravagantní a zhýralí aristokraté v linii rytíře Godefroye to mají v revoluční době trošku nahnuté a potřebují se dostat z Francie pryč.

Zatímco z pradětí sluhy Jacquouillea La Fripouillea jsou nadšení revolucionáři a mají v plánu zabavit jejich hrad i veškeré bohatství. Doba nevratných sociálních kotrmelců by zamotala hlavu leckomu a klasicky uspořádaná dvojka ze středověku „pán a kmán“ to bude mít dvojnásobně těžké. Tolik situačních gagů, šílených situací, dialogů a hlášek už žádná jiná revoluce nezažije. A slavný tyran Robespierre si bude přát, aby tyhle dva magory nikdy nepotkal.