Otec od rodiny Eric LeBlanc miluje hady a ještěrky, a tak jich má doma asi sto. Inspirovat k lásce ke zvířatům se snaží i svoji rodinu. Jejich největším miláčkem je nebezpečný škrtič – šestimetrová krajta Shelby.

Eric dříve svoje plazy choval ve speciálním skladišti. Jenže to mu shořelo a několik zvířat zahynulo. A tak než si Eric postaví na svoje miláčky nějaké nové prostory, provizorně si je vzal domů.

Jeho tři děti Erika (3), Larry (4) a Katie (7) hady milují a vůbec se jich nebojí. Dokonce se mezi nimi válejí i na zahradě. A to, že se kolem jedné z dcer škrtič obtočí, tatínkovi očividně nevadí. Děti mají z hada respekt, ale nebojí se ho.

„Nejvíce mou dceru pokousala agama vousatá,“ popsal Eric. „Mého syna jednou do obličeje kousla krajta královská. Otevřel po mně jednu z uzavřených nádob a krajta vyskočila a kousla ho do nosu,“ popisuje Eric.

Ze svých plazů je ale nadšený a nikdy by je za nic nevyměnil. Hadi prý nemají blechy a nemusí se s nimi tak často chodit k veterináři. Shelby má už 7 let a nikdy nebyla nemocná. Svému šestimetrovému škrtiči Eric věří, had je prý velmi klidný.