Stále více Němců se ptá, proč vláda kolem Angely Merkel rozhoduje ve prospěch migrantů a není schopna bránit německou veřejnost. Lidé se ptají, proč policie tak drsně zasáhla proti demonstrantům z hnutí PEGIDA, když ta samá policie nebyla schopna zasáhnout proti zlodějům a znásilňovačům, kteří si o silvestrovské noci dělali vše, co je napadlo.

Na internetu se objevují svědectví, která hovoří o tom, že demonstranti z PEGIDY byli obklíčeni a rozejít se prostě nemohli. Policisté jim prý neumožnili demonstraci opustit a místo toho do nich začali pouštět palbu z připravených vodních děl.

„My jsme zde teď obklíčeni, policie nás vyzvala, abychom opustili náměstí, nepustí nás ale skrze ně, to znamená, že jsme byli obklíčeni, a protože nemůžeme splnit výzvu k vyklizení náměstí, myslím si, že budeme hned mokří. A to velmi zle mokří! My jsme vyzváni, abychom opustili tohle náměstí. My ale nemůžeme náměstí opustit, protože policie náměstí zablokovala! A za námi čeká stříkačka na nasazení! Jak vidím, tak vepředu neprojdeme, protože policie jde proti nám,“ tak zní svědectví z jednoho z videí, která momentálně kolují po Facebooku.

Němci mají pocit, že vláda i sdělovací prostředky jim o emigrantech neříkají celou pravdu. Němci se bojí, že jim vláda a novináři schválně zakrývají nepříjemné pravdy, které s příchodem uprchlíků souvisí. A také se Němci ptají, zda je demonstrace PEGIDY opravdu horší než znásilňování žen během novoročních oslav.