Evropská komise s Českou republikou zahájila řízení z důvodu nedodržování kvót na přijímání uprchlíků. Z původních dvou tisíc uprchlíků jich Česká republika přijala pouze 12 i přes to, že jsme se jako země zavázali k naplnění těchto kvót.

Ministr vnitra Milan Chovanec tehdy prohlásil, že více uprchlíků Česká republika nemůže z bezpečnostních důvodů přijmout. Pokud Evropská komise vyhodnotí tuto situaci jako náš přestupek, čeká Českou republiku pěkně tučná pokuta.

Vytvořili jsme na Facebooku anketu, ve které jsme se ptali Čechů, zdali by za jeden milion korun u sebe doma po dobu jednoho roku ubytovali uprchlíka ze Sýrie. Z necelých devíti set respondentů bylo 810 proti. Pouhých 41 lidí by bylo ochotno ubytovat u sebe doma jednoho z uprchlíků.

Pod anketou byl samozřejmě prostor k diskusi. Vyjádřily se stovky našich čtenářů.

„Nikdy, život mojí rodiny je cennější jak jeden blbý milion… Kdo vám zajistí, že vás hned první noc nevyhodí do vzduchu, nebo nepodřeže za to, že jsme nevěřící, nebo že jíme vepřové, že neuznáváme korán, za to, že ženy jsou u nás na stejné úrovni jako muži, že máme psy jako domácí mazlíčky… Už vidím jak se všichni z nich přizpůsobí… Vždycky jsme vyšli s výplatami, tak to zvládneme i nadále,“ řekla paní Grubenová.

„Ani náhodou. Je jedno jestli je/neni to terorista, ty lidi jsou cvičený a manipulativní že se mužou tvařit jako normální člověk, ale ve skutečnosti to tak není. A je mi jedno jestli milion, 10, 100,… Nebudu pak žít s tím že sem dal střechu nad hlavou teroristovi,“ řekl pan Rácz.

95 procent občanů tedy nechce pomáhat uprchlíkům a zjevně nesouhlasí ani s jejich přijímáním.