Bylo jen otázkou času, kdy příběh o Lady Dianě zamíří na velká plátna kin.

Těch televizních bylo nepočítaně, ale teprve až nyní se objevilo něco, co mělo oscarové ambice a chtělo to patřit vedle Královny s Helen Mirren a Královy řeči s Colinem Firthem k těm peckám o britské královské rodině, z nichž byli všichni nadšeni.

Tady ale prvotní očekávání prudce klesnou už během pěti minut a namísto zvědavosti se dostaví úporná snaha přežít až do konce. Diana totiž není nic jiného než sprostá ufňukaná telenovela.

1. Film není podle pravdy, je to podle toho, co by se mohlo stát, kdyby bylo něco jinak. Takže nevidíme vztah s Dodi Al-Fayedem, ale s doktorem, s nímž Diana tajně je, ale nesmí, a tak se tváří, že by měla být s Dodim. To snad ani nikdo nemyslí vážně.

2. Nečeká vás tam nic z jejího života po rozchodu s Charlesem. Jaké to bylo, když se vzdala členství v královské rodině? To se neví, protože se tam pořád řeší, že je s chirurgem, s nímž je tajně, a přitom je naoko s Dodim.

3. Jsou tam totální nelogické kraviny. Slavná scéna (ta skutečná), kdy Diana upozorňuje na problém nášlapných min a chce ukázat jejich nebezpečnost, je natočená tak, že jde přes minové pole, kde není žádná mina.

4. Královna lidských srdcí je ve filmu vyobrazena jako totální slepice. Všichni sice víme, že to byla citlivá duše, psychicky labilní a trpící nedostatkem pozornosti a lásky, ale tady je to naivní zmatená žena, která neví, co od vztahu a života vlastně chce.

5. Jsou tam strašlivé, přímo strašlivé dialogy.

6. To není film o ženě milované všemi, je to jako dívat se na něco od Rosamundy Pilcher. Klidně by se to mohlo jmenovat Ostrov lásky: Anglie. Nebo Láska na konci dne. Nebo prostě každý stupidní název, co vás napadne.

7. Bohužel, smutné je, že obecně nejsledovanějším je její poslední den u pařížského tunelu l'Alma, kde Lady Diana tak šokantně zemřela. O její nehodě tam ale není vůbec nic.

8. Neexistuje jediný důvod, proč bychom vám měli film doporučit. Žádný totiž není. Pouze kdybyste to chtěli vidět jako bizarní součást své podivné filmové sbírky. Nebo pokud jste nikdy neviděli žádný kvalitní film a máte rádi Babovřesky. Tak pak možná. Ostatní se tomu vyhnou velkým obloukem. Tohle si Diana Spencer rozhodně nezasloužila.