Roaming

Tahle zpráva potěší všechny, kteří jsou mobilní a rádi volají ze zahraničí. Ceny se totiž výrazně sníží. Domácí ceny za odchozí volání a data v rámci EU mohou operátoři totiž zvýšit jenom o 1,65 korun a za SMS zprávu o 0,65 korun. Na nové změny upozornil portál TN.cz.

Daň z nemovitosti

Pokud vlastníte nemovitost a ještě jste nezaplatili daň z nemovitosti, máte nejvyšší čas. Musíte to totiž udělat do konce května! Vypočtenou daň posílá finanční úřad poštovní poukázkou. Přiznání a daň podává vlastník nemovitosti k 1. lednu daného roku. Týká se to vlastníků pozemků, staveb, bytů i nebytových prostor. Nahlásit se navíc musí všechny změny.

Doprava v hlavním městě

Změny čeká i pražská doprava. U některých autobusů se změní jízdní řády. Linka 137 ve směru do Smíchova bude odkloněna, linka 149 prodloužena o úsek Nové Butovice, linka 179 bude úplně zrušena a nahrazena linkou 174. Nová trasa čeká i linku 172 k hvězdárně v Chuchli, zato linka 244 se Chuchli dočasně vyhne. Další linky 301 a 352 budou končit už v zastávce Luka.

Rodiče budou mít úlevy na daních

Rodiny, které mají více než jedno dítě, si teď každý rok daňově polepší. Sleva na druhé dítě se zvyšuje o 100 korun za měsíc na 17 004 korun za rok. A na třetí a každé další dítě vzroste o 300 korun měsíčně, tedy na 20 604 korun za rok.

Na poště se bude zdražovat

Tak tahle změna většinu z vás nepotěší. Za poslání obyčejného dopisu si teď bohužel připlatíme. A to až o 3 koruny více. Česká pošta totiž potřebuje pokrýt náklady spojené s poskytováním služeb a následně některé další služby vylepšit. Známka na dopis do 50 gramů vyjde na 16 korun a doporučený dopis nás bude stát 38 korun.

Airbus A380

Ti, kteří rádi cestují, teď určitě zajásají. Byla totiž nově zřízena pravidelná linka z Dubaje do Prahy, kterou zprostředkovává letecká společnost Emirates. V Praze na letišti Václava Havla teď nově přistává největší letoun na světě – luxusní Airbus A380. Vejde se do něj až 489 cestujících a je to největší stroj, který kdy na pražské letiště létal. Poprvé na letišti v Praze letoun přistál v neděli 1. května. Více informací o změnách si můžete přečíst ZDE.