Někteří lidé vyjadřují své sympatie prezidentovi Baracku Obamovi velmi zvláštním způsobem. Jedním z takových „šprýmařů“ je i americký biolog Thomas Platt, který si řekl, že vyjádří americkému prezidentovi svou úctu tím nejlepším způsobem, jakým to jen biolog umí.

Profesor biologie na Saint Mary’s College v Indianě objevil nový druh červa a s tím nejlepším úmyslem ho pojmenoval baracktrema obamai. Prezidentovi se tedy dostalo velmi bizarního ocenění a my si nedokážeme ani představit, jak se Obama tvářil, když zjistil, co po něm uznávaný biolog pojmenoval.

Ještě vtipnější na tom všem je, jak daný červ vlastně vypadá a kde se vyskytuje. Pokud si myslíte, že jde o nějakého vzácného a krásného brouka na pokraji vymření, jste na omylu. Baracktrema obamai je červíček, který žije v krvi některých želv, je zhruba pět centimetrů dlouhý a tenký jako lidský vlas. Jenom doufáme, že vědec těmito rozměry nechtěl prezidentovi něco nemilého naznačit.

Thomas Platt si v pojmenování bakterií a červů po různých lidech zdánlivě libuje. „V minulosti jsem je pojmenoval podle mého tchána, školitele a dalších lidí, ke kterým chovám velký respekt. Je to můj malý způsob, jak vzdát hold našemu prezidentovi,“ u­vedl.

Tak doufejme, že americký prezident má velký smysl pro humor. Nicméně jsou po něm už pojmenováni pavouci, hadi nebo ryby. Takže ho už asi nic nepřekvapí.