Zesnulá policistka Moira Smith se stala hrdinkou, když při teroristickém útoku v září roku 2001 ve Spojených státech amerických zachránila desítky životů, bohužel se sama stala jednou z obětí.

Její čin byl neuvěřitelný a Moira prokázala, jak moc statečnou ženou byla! Zemřela ve svých 38 letech a zanechala po sobě malou dceru.

Když její manžel James v roce 2001 přebíral cenu „Woman of the Year“, tedy Žena roku, od módního magazínu Glamour, netušil, jak velké neúcty se jeho ženě za pár let dostane.

Letos dostala od časopisu stejné ocenění Caitlyn Jenner. Dříve známá jako Bruce Jenner, otec slavných sester Kendall a Kylie Jennerových a bývalý manžel Kris Jenner, matky klanu Kardashianových.

„Jsem šokovaný a znechucený,“ řekl pobouřený vdovec pro MailOnline.

Fakt, že magazín Glamour zvolil Caitlyn za ženu roku, James vnímá jako zneuctění památky jeho mrtvé ženy. „Jak můžou stejnou cenu, kterou dostala moje manželka za záchranu několika životů, dát někomu takovému,“ ptal se rozhořčeně vdovec.

Celá věc se ho dotkla natolik, že se rozhodl pro radikální čin. Cenu časopisu Glamour vrátí. Jelikož tuhle komedii vnímá nejen jako zneuctění památky, ale také jako neúctu k ostatním ženám, které ocenění převzaly.

„To nebyla žádná jiná žena v Americe nebo ve zbytku světa, která by si zasloužila tohle ocenění, než tento muž?“ ptal se závěrem.