Zubní pastu používáme denně a nikdy by nás ani nenapadlo, že by mohla být škodlivá. Vědci teď ale přišli se šokujícím zjištěním. Zubní pasta totiž obsahuje škodlivou látku triclosan, tedy antibakteriální chemickou látku, která by mohla mít negativní vliv na životně důležité bakterie v ústech.

Tato nebezpečná látka se ale objevuje nejen v zubní pastě, ale i v dalších výrobcích, které denně používáme. Vyskytuje se v šampónech, deodorantech i mýdlech. Tato nebezpečná chemická látka se pak vyskytne i v moči nebo mateřském mléce. Naruší pak bakterie v trávicím systému a celkově nabourá vaše zdraví. Může to vést až k srdečním chorobám, cukrovce, artritidě nebo podvýživě.

Nebezpečné látky se nachází i v kosmetice, je v nich hodně toxinů. O svoji pleť a tělo se také staráme denně, ale ne všechny přípravky jsou bezpečné. Kosmetika je totiž plná ropných produktů a karbonu dehtu.

Tyto substance pronikají přes naši pokožku do krevního oběhu a tělesných orgánů. A můžou tak způsobit rakovinu. Deodoranty, které používáme denně, jsou zase plné hliníku a našemu tělu zrovna neprospívají. Pokud se chcete vyvarovat rakovině, používejte raději přírodní deodoranty.

Mýdla a šampóny obsahují zase nebezpečné chemikálie, které neprospívají naší pokožce. Kosmetika, která se aplikuje na kůži a vlasy, se dostane do našeho krevního oběhu, kde může nadělat neplechu. Parfémy a různá barviva a substance můžou také způsobovat rakovinu.

Škodí nám některá jídla, jako mléko a maso, které konzumuje většina z nás každý den. Jenže málokdo ví, že to může být až tak škodlivé. Nejhorší jsou hormony v těchto produktech. Hospodářská zvířata jsou totiž na velkofarmách krmená umělými hormony za účelem zvýšení produkce. Jenže tyto hormony lidskému tělu nesvědčí. Můžou nám vyvolat různé nemoci, včetně zánětů i rakoviny.

Nebezpečné jsou i některé léky a očkování. Nejhorší, co může být, jsou samozřejmě antibiotika. Vyhýbejte se lékům tradičních společností a snažte se zapojit do vašeho životního stylu přírodní doplňky. Některé léky totiž můžou způsobit i rakovinu.

Také nebezpečné je očkování. V minulosti se ukázalo, že očkování je jedna z příčin rakoviny. Vakcíny totiž obsahují karcinogeny, jako jsou formaldehyd, formalín nebo hliník.