V červenci si v obci Provodín chtěl Medek údajně pouze pohladit dvě klisny. Ty se ale bránily, a proto je přivázal. Kdyby se jim nepodařilo provaz přetrhnout, pravděpodobně by nepřežily. Už tehdy našla jejich majitelka na místě lubrikační gel. Psychiatrem diagnostikovaný zoofil se ale k sexuálnímu motivu nepřiznal.

To připustil až u dalšího případu, kdy utýral malého poníka, kterému následně namazal anální otvor opalovacím krémem.

Nic z toho by se nestalo, kdyby si šel Medek okamžitě sednout už za svůj první zločin. V květnu letošního roku k sobě na pastvině přilákal pomocí rohlíků koně a brutálně ho umučil. Zvířeti stále ještě pulzovalo srdce, když mu do análního otvoru vrazil kůl a stahoval z něj kůži. Nakonec si z místa odnesl asi 4 kilogramy masa.

Státní zástupce byl bohužel tehdy přesvědčen, že Michal je takový hodný, jednodušší kluk a že se na něj udělá „tytyty“ a on bude vyřezávat už jen píšťalky z lipového dřeva.

Teď už se snad poučil a Medek už žádnému zvířeti ani člověku neublíží. Za projednávané zločiny mu hrozí tři roky vězení a za nesouvisející krádež let dokonce pět. Rozsudek bychom měli znát v lednu.