V dnešní době do svého těla vpouštíme tolik škodlivin, že je dobré nezahlcovat se dalšími škodlivinami, pokud nutně nemusíme. O hormonální antikoncepci koluje spousta názorů, a pokud nepatříte k jejím příznivcům a hledáte nějaké alternativnější způsoby ochrany, máme pro vás tip.

Jonášova metoda početí je velmi účinným způsobem, jak si ohlídat své plodné a neplodné dny. Logicky tedy není určena jen pro ty, co se na zakládání rodiny ještě necítí. Může být velkým pomocníkem i pro vás, co si miminko přejete a stále ne a ne otěhotnět.

S touto alternativní metodou přišel slovenský lékař MUDr. Eugen Jonáš. Jde o výpočet plodných dnů podle astrologických výpočtů. Tyto výpočty se odvíjejí od vzájemného postavení Slunce a Luny (solilunární fáze) v momentě vašeho narození a data, kdy bude mezi tělesy opět stejný fázový úhel. Logicky tak pro každého z nás platí jiné plodné a neplodné dny.

Není tedy pravdou, že byste se měla spoléhat na ty lékařské, které jsou pro každého stejné. Pokud jste této cestě otevření, uvidíte, že to pro vás bude vhodný způsob ochrany. Stačí znát jen své datum, čas a místo narození.