Dva uprchlíci ze Sýrie se pod tíhou důkazů přiznali k vraždě třicetiletého obyvatele Salcburku. Mrtvý muž byl srbského původu. S oběma Syřany, kterým je podle Koren.at 19 let, se seznámil na vlakovém nádraží v Salcburku.

Navázal s nimi přátelství a pozval je k sobě domů. To byla osudová chyba. Mladíci přišli na návštěvu vybaveni rukavicemi a lepicí páskou. Muže znehybnili a chtěli z něj dostat heslo k platební kartě. Mlátili ho a škrtili, až muž vydechl naposledy.

Tělo mrtvého muže dali do vany a nasypali na něj saponát a další chemikálie. Věřili, že se jim povede zamaskovat stopy. Jenže svého kluka začal pohřešovat otec, který zalarmoval policisty.

Oba vrahy se podařilo polapit tři dny po vraždě. Mladíci se pokusili zmizet do Německa. Nepovedlo se jim to. Sousedi mrtvého muže dokázali vrahy lehce identifikovat, jeden z nich měl totiž výrazný účes – tzv. afro.

Zjistilo se, že jeden z uprchlíků přišel do Rakouska už v roce 2014. Dopouštěl se krádeží a drobných deliktů. Policie o jeho nelegální činnosti věděla, ale na vazbu to bylo málo.

Nyní už je jasné, že je soud potrestá podle rakouských zákonů. Mladíkům ze Sýrie hrozí vysoký trest.