Britka Amanda Cotton (25) vystudovala design a dnes vyrábí fotorámečky na zakázku. Ale nejde o obyčejné fotorámečky. Umělkyně prodává orámování snímků miminek a k výrobě rámečku přitom používá placenty dotyčných matek.

Dámy, které po takovém rámečku touží, musí být tedy rozhodnuté už před porodem a o záchranu placenty se zasadit. Amanda ji poté vysuší, rozmělní na kousky a následně ji smíchá s pryskyřicí. Vzniklou hmotu nalije do formy a nechá ztvrdnout. Poté přichází fáze leštění.

I když byste si mohli myslet, že nápad přijde většině lidí zvrácený, není tomu tak. O kousky mladé výtvarnice je velký zájem.

„Mám mnoho pozitivních zpětných vazeb od matek a nastávajících tatínků a už mám několik klientů,“ tvrdí Cotton pro list Daily Mail.

Jedna z nadšených majitelek nezvyklého fotorámečku uvedla: „Dokážu pochopit, že to některým lidem může připadat trochu odporné, ale mně se na tom zalíbilo to, že využijeme materiál, který je považován za odpad. Dokončila jsem magisterský obor v trvale udržitelném designu na University of Brighton před pár lety, takže tato témata jsou blízká mému srdci. Musíme začít totiž nad odpadem uvažovat ve zcela novém světle jako nad surovinou, která má velký potenciál.“