V ukrajinském městě Oděsa, v němž se stále rozšiřuje počet nakažených virem HIV (nakažený je tam téměř každý desátý obyvatel), mají tamní některé dívky starost vypadat jako živá panenka. Další obětí panenkovského vzhledu je studentka psychologie a sociálních věcí Alina Kovalevskaya (21), která si na internetu získává čím dál víc příznivců.

Na sociálních sítích je bombardována žádostmi o autogram, mnoho mužů jí vyznává lásku a někteří se nebojí jít rovnou na věc a Alinu žádají o ruku. Ona však vedle svého boku chce pouze dokonalého muže, což je obzvlášť v Oděse dost velký kumšt.

Jako první oživlá barbie se proslavila Valeria Lukyanova, která pochází ze stejného města. Holky-panenky byly dřív kamarádky, ale teď je přátelství konec. Valeria nedávno v rozhovoru pro časopis GQ uvedla, že se jí nelíbí, když se míchají národnosti, z toho prý podle ní vycházejí ošklivější lidé.

Za tohle rasistické prohlášení by ji spousta lidí nejraději zlomila v jejím 46centimetrovém pase a i bývalá kámoška Alina dala od téhle holky ruce pryč. Chce být totiž méně kontroverzní, za jejím vzhledem prý stojí jen líčení a občasné nošení barevných kontaktních čoček.

Alina na rozdíl od Valerie nemá údajně žádnou plastiku. Lukyanova veřejnost přesvědčuje, že si jenom nechala přifouknout prsa a zbytek je záležitostí cvičení a přísné diety. No diety, Valeria už nějaký ten pátek žije ze vzduchu.