Po delší době se z daleké Itálie ozval Domenico Martucci (38), aby opět rozehřál oheň nad sporem, který vládne mezi ním a Josefem Rychtářem (56) od loňského léta.

Tehdy líbeznický architekt a pěstitel rajčat, která nikdy nezažila domácí násilí, Zdeněk Macura (40) odvezl zbídačenou Ivetu Bartošovou (†48) do Itálie do domu rodiny Martucciho. Když se Rychtář dozvěděl, kde je jeho žena, odjel si pro ni s početným štábem. Během „vydání“ Ivety došlo k menší potyčce s Martucciho matkou a italská famílie tak na Rychtáře podala trestní oznámení za ublížení na zdraví, ničení majetku a kdo ví co ještě.

Teď údajný hrabě z Peschici na Facebooku oznámil, že tamní památkový úřad požaduje po Rychtářovi zaplatit pokutu ve výši 3000 euro (cca 90 000 Kč) a 30 hodin veřejně prospěšných prací v národních památkách kraje Peschici nebo Vieste, kde prý asi 90 % nemovitostí patří právě rodině Domenika.

„Nikdo mě neobeslal, nedostal jsem žádný úřední dopis z Itálie, tudíž se odmítám k tvrzení italského debila vyjadřovat,“ řekl eXtra.cz Rychtář a nám je jasné, že tahle česko-italská válka jen tak neskončí.