Bilal Hadfi bojoval za teroristickou organizaci v Sýrii, kde byl známý pod přezdívkami ‚Abu Moudjahid Al-Belgiki‘ a ‚Bilal Al Mouhajir‘. Byl to terorista, co měl násilnické sklony a byl ochotný se pomstít tam, kde to bylo potřeba. Útok na francouzský časopis Charlie Hebdo vnímal jako velmi zdařilý a viděl se v něm.

Řekl, že Charlie Hebdo urazil jeho náboženství, a proto byla pomsta nutná. Nalilo mu to novou krev do žil a po připojení k Islámskému státu si byl jistý, co chce udělat. Mezitím neustále postoval na svůj facebookový profil samé zbraně.

Hadfi, původem z Belgie, byl jedním ze tří sebevražedných útočníků, kteří se dobrovolně odpálili při pátečním masakru na fotbalovém stadionu. Tři minuty po první explozi se odpálil druhý terorista a hned o několik minut později byl slyšet třetí výbuch poblíž restaurace McDonald’s.

Sice by se zdálo, že záliba v násilí a zbraních ho provázela odjakživa, ale ze začátku to vůbec nedával najevo. Na svůj Facebook postoval fotky od bazénu, kde pil alkohol, koktejly s paraplíčkem. Jeho dětská tvář neznačila nic, čeho bude jednou schopen.

Hadfi také podporoval teroristickou skupinu nigerijských islámistů Boko Haram. Byl nebývale krutý a lidský život pro něj neměl žádnou cenu. Odborník, který nechal jeho profil na sociální síti archivovat, vidí jasné spojitosti s fotografiemi Hadfiho, jeho vzkazy a útokem na Francii. Bylo víc než jasné, že se stane tragédie, ve které bude figurovat.