1. Kdo to vlastně vymyslel?

Nápad na natočení seriálu pochází přímo z hlavy plavčíka! Jmenoval se Gregory J. Bonann a dlouho nevěděl, jak děj uchopit. Uvažoval spíš o sitkomu, nebo dokonce animovaném seriálu. Nakonec mu pomohl jeho švagr Doug Schwarz, který prostě navrhl seriál s hezkými mladými lidmi a dal dohromady producentský tým.

2. Nezlomný Mitch Buchannon

Hlavní plavčík Mitch zahraný Davidem Hasselhoffem nebyl jedničkou jenom v nejzarostlejším hrudníku. Jako jediná postava hrál v seriálu od začátku až do konce. Později přiznal, že často musel zatahovat břicho, ale byl víc sexy a nezaostával za mladšími borci. David na seriálu pracoval i jako producent a díky tomu si přišel na pěkný balík.

3. Chudák Hobbie

Pamatujete si na syna Mitche Hobbieho? A všimli jste si někdy, že po první sérii zmizel? Tvůrcům se totiž zdálo, že herec Brandon Call dospívá až moc rychle. Potřebovali někoho s dětským kukučem, a tak ho prostě po pár dílech vyměnili za Jeremyho Jackona. Ten v seriálu vydržel dalších 8 let.

4. Vzpoura diváků

Zřejmě kvůli menšímu rozpočtu se mělo natáčení přesunout z Kalifornie do Austrálie. To ale diváky zvedlo z gauče a začali protestovat. Tvůrci ustoupili a zůstali v USA. Kalifornii vyměnili za Havaj.

5. Fenomenální úspěch

Seriál se vysílal ve 148 zemích světa a jednu dobu dokonce běžel na televizních obrazovkách na všech kontinentech kromě Antarktidy. Natáčelo se celých 11 let, dokud kvůli nízké sledovanosti pořad nestopli.

Během této dekády se v Pobřežní hlídce vystřídalo 43 režiséru, 61 scénáristů, 17 kaskadérů a 64 herců jenom v hlavních rolích! A protože se nic lepšího od té doby nenatočilo, tak se minulý rok začala natáčet nová Hlídka s mladšími představiteli. O nich si můžete počíst ZDE.