Třináctiletá Lauren Mcdowell asi nebude moc ráda vzpomínat na svůj první den v sheffieldské Forge Valley School. Hned na začátku nového školního roku byla totiž z učebny vyhozena. Důvod? Její účes!

Dívka si po straně vyholila a odbarvila vlasy a ve stylu leopardí kůže si do nich ještě udělala černé kruhy. A to bylo pro vedení školy už příliš. Matka Lauren se však bouří a celou kauzu dokonce nechala medializovat. Podle ní škola hrubě porušuje práva její dcery.

„Nikdo nemá právo říkat, co má dělat se svým tělem. Škola tvrdí, že se snaží povzbuzovat individuality dětí, ale podobné gesto ji rozhodně nijak nepodpořilo. Už dřív byla šikanovaná a trvalo jí dlouho, než si znovu vybudovala sebedůvěru. Teď je zdrcená,“ sdělila novinářům Yvonne Mcdowell.

Co se týče oblečení, školačka přitom nijak neporušuje řad a nosí předepsanou školní uniformu. Yvonne nechápe, jak s tím souvisí její účes.

„Nemůžou dětem říkat, jak má jejich účes vypadat. Uniformu na sebe mají, tak proč by nemohly jinak vyjadřovat svou osobnost? Takovým chováním jim odepírají vzdělání.“

Jste stejného názoru, nebo si myslíte, že škola se pro podobný radikální krok rozhodla správně?