Záhadné úmrtí dvou Češek, matky (†36) a dcery (†8), v egyptské Hurghadě je zatím stále opředeno tajemstvím. Mezi prvními informacemi se objevilo podezření z možné otravy jídlem. Podle portálu tn.cz měla rodina zdravotní problémy, a tak si vzala léky.

Muž svou ženu a dceru našel údajně v noci, když šel na toaletu. To už ale bylo pozdě. I jemu se udělalo zle a skončil v nemocnici. Mluvčí Asociace cestovních kanceláří Jan Papež tn.cz řekl, že rodina cestovala s cestovní kanceláří Blue Style. Neštěstí se stalo v hotelu Titanic Palace. „S největší pravděpodobností jde o otravu z jídla, ne o trestný čin. Není ovšem jasné, kde rodina k problémům přišla, nikdo jiný v hotelu podobné potíže nehlásí,“ uvedl mluvčí Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

Serveru blesk.cz se ozval svědek, který uvedl, že muž, který nyní leží v nemocnici, prý objevil partnerku a dceru už mrtvé, sám kolaboval a vykašlával krev. „Tatínek nad ránem našel manželku a dceru namodralé a mrtvé v posteli. Údajně večer před tím si sami koupili něco na průjem, ale večer už jim prý bylo dobře,“ řekl portálu muž, jehož identita zatím není známa.