Strašlivá tragédie otřásla Velkou Británií. V zoologické zahradě v hrabství Cumbria v severozápadní Anglii zemřela Sarah McClay (†24) poté, co ji ve výběhu roztrhal tygr sumaterský.

Policie vyšetřuje, zda zvířata byla pečlivě zabezpečena. Majitel zoo David Gill se však nařčení brání. Uvedl, že slečna McClay porušila přísná bezpečnostní opatření tím, že vešla do výběhu v době, kdy byla zvířata volná. Podle posádky ambulance, která přijela na místo, utrpěla Sarah velmi vážná poranění na hlavě a krku. Po resuscitaci ji odvezli do nemocnice, kde ale po šestnácti hodinách zemřela.

Gill řekl Sky News, že pracovníci zoo slyšeli přes rádio křik a ihned se rozběhli k místu, kde byli tygři. „Do třiceti sekund jsme byli na místě s puškami, ale nepodařilo se nám najít vhodnou chvíli, kdy bychom mohli zasáhnout. Několikrát jsme vystřelili a zvířata se splašeně odebrala pryč. Ihned jsme se vydali pro Sarah,“ uvedl majitel zoo.

Podle jeho slov byla Sarah zkušená ošetřovatelka a nechápe, jak je možné, že udělala takovou chybu. Důvod se zřejmě už nikdo nedozví. K incidentu došlo v pátek 24. května kolem 16.00, kdy byl park v běžném provozu otevřen pro veřejnost.