„Tady je papež František, chtěl jsem vám vyřídit své novoroční pozdravy, možná se ještě pokusím zavolat později. Co mohou tak sestry dělat, že jim to brání zvednout telefon?“ A na konci pobavený smích. Když to na záznamníku slyšela převorka kláštera, málem ji dle jejích slov trefil šlak.

V církvi je poslední dobou veselo. Do úřadu nastoupil veselý a duchem mladý papež František (77), o kterém se ví, že má zálibu (nejen) v osobních hovorech. Volá sám prostým lidem, důležitým lidem, zoufalým lidem, pověřeným lidem a… jeptiškám.

Papež k novému roku volal Bosým karmelitkám do jednoho španělského kláštera z města Lucena, ale jeptišky byly zrovna na polední modlitbě a nikdo nezvedal telefon. Papež tedy nechal vzkaz na záznamníku a později si jej poslechla převorka kláštera. Zoufale se snažila dovolat zpět do Vatikánu, ale papež už nebyl k zastižení. Ještě tak aby!

Biskupové ale vyřídili její snahu se spojit s papežem a sama hlava katolické církve se pak znovu ozvala až navečer a dobře to dopadlo, vsadíme se, že převorka se od telefonu nehnula celý den ani na krok. A proč zrovna klášter v Luceně? Papež má mezi jeptiškami „kamarádku“, jedna ze sester totiž pochází také z Argentiny a s papežem se znají už ze studií. Novoroční hlasový záznam papeže dokonce odvysílalo španělské rádio. Jako pravou perličku do nového roku.