Tomáš Berdych (31) se nyní nachází na území Čech, konkrétně pak v Praze. Samozřejmě si nenechal ujít procházku po Staroměstském náměstí, kde se snažil nasát tu pravou vánoční atmosféru.

Dokonce si udělal chvíli i pro dobrý skutek. Fotografové z Blesk.cz ho přistihli během momentu, kdy z peněženky vytáhl pětistovku a obdaroval s ní přítomného bezdomovce, následně mu pak věnoval i svůj autogram.

V každém případě udělal dobrý skutek a zaslouží rozhodně pochvalu. Bohužel, stejný pocit z jeho činu nemají všichni. V diskuzi se strhla mela a mnoho lidí nemůže přijít Berdychovi na jméno. Podle nich měl sociálně slabšího obyvatele obdarovat daleko větší částkou.

„Co je 500 kaček, v přepočtu cca 20 eur, směšné na vychvalování,” reagovala uživatelka Blanka. „Směšně malou částku odevzdal k poměru k jeho ročnímu příjmu a ještě se tím chlubí,“ napsal František Novák.

No, nejspíše by si všichni kritici měli sáhnout do svědomí a vzpomenout si, kdy naposledy jakoukoliv částkou bezdomovce obdarovali. Máme pocit, že většina z nich kolem nich spíše jen bez všimnutí projde…