neobvyklými jmény se v Česku po sametové revoluci roztrhl pytel. Do té doby vám na matrice maximálně dovolili místo Honzíka Lev, zato v devadesátkách se začaly ve školkách objevovat děti se jmény Jessica nebo Benedict.

Mnozí lidé proti neobvyklým jménům protestují, ale je jen na rodičích, jaké jméno svému potomkovi vyberou. Před několika dny Pardubický deník v rubrice narozených miminek oznámil přírůstek v rodině Lakatošových. Těm se narodil chlapec, kterému rodiče dali jméno Ferrari. „Ferrari Lakatoš se narodil 25. srpna ve 13:32 hodin mamince Nikoletě a tatínkovi Máriovi. Měřil 50 centimetrů a vážil 3400 gramů. Radost určitě udělal nejen rodičům, ale i pětiletému bratrovi Armandovi. Rodina je z Pardubic,“ uvádějí noviny.

Nepříliš obvyklého jména a možná i vůbec prvního v Česku si hned všimli někteří rýpalové, kteří si myslí, že to takové dítě nebude mít ve škole jednoduché, ale kromě toho, že zřejmě nebude slavit svátek, se mezi Keviny, Leonardy a Lisami určitě ztratí, navíc ho jeho rodiče budou moci oblékat do značkového oblečení, takže Ferrari, hodně zdraví a pozdravuj bratra Armanda.