Během natáčení filmu o kontroverzní herečce z první republiky se herečka Tatiana Pauhofová změnila k nepoznání. Ve vězení vznikly snímky, ze kterých jde strach. Krásnou sexbombu totiž proměnili maskéři k nepoznání, a pokud bychom nevěděli, že jde o snímky z natáčení filmu, možná bychom uvěřili, že byla Táňa opravdu uvězněná.

A práci maskérů si nemůže vynachválit ani Táňa. „Přestože to tak může působit, neseděla jsem v maskérně půl dne. Na filmu se sešel skvělý tým profesionálů. Vizuálnímu výsledku velmi pomohl nejen maskérský, ale i kostymérský kolektiv. Ti udělali kus práce, abych se jí i já, která, ruku na srdce, nevypadá jako Lídino dvojče, dokázala co nejvíc přiblížit. Spíš ale šlo o to najít esenci Lídy, jejího příběhu. V rámci toho snad nevadilo, že se jí až tak nepodobám,“ svěřila se Pauhofová, která si kvůli roli musela nechat vytrhat obočí, protože si v době, kdy Baarová žila, dámy místo obočí kreslily jenom tenkou čárku.

Lída Baarová byla vyhledávanou představitelkou sličných dívek a mladých žen. Ve třicátých letech dvacátého století byla díky svému talentu a hlavně kráse pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, kde se seznámila s Gustavem Fröhlichem a posléze se zamilovala do Josepha Goebbelse. Právě tato událost jí převrátila život naruby.

Nejenže po provalení jejich románku musela Německo opustit, navíc byla po skončení druhé světové války vyšetřována a vězněna rok a půl za údajnou kolaboraci.